Úvod Novinky Valeo přestěhuje v Česku R&D centrum

Valeo přestěhuje v Česku R&D centrum

9. 6. 2016

PRAHA (Autofox) - Francouzský výrobce automobilových součástek Valeo vybuduje v Česku nové výzkumné a vývojové centrum. Nové R&D centrum vyroste investicí 600 milionů Kč (22 milionů eur) v Praze 10 - Hostivař a bude vyvíjet bezpečnostní a asistenční systémy, uvedla firma. Otevření plánuje v prosinci 2016.

Valeo působí v Česku od roku 1995 a v současnosti zde zaměstnává 3000 lidí. To je zhruba o 500 více než v roce 2014. Firma provozuje tři závody (Rakovník, Žebrák, Humpolec), které vyrábějí kompletní klimatizační a vytápěcí jednotky do automobilů včetně ovládacích panelů. V roce 2002 firma otevřela v Praze vlastní vývojové centrum, které se původně zaměřovalo právě na produkty spojené se zajišťováním teplotního komfortu v autech (HVAC). Následoval testovací kruh ve městě Milovice v okrese Nymburk.

„Od roku 2013 je toto vývojové centrum jedním z klíčových pracovišť koncernu Valeo, světové jedničky ve vývoji senzorů a kamer pro asistenční a bezpečnostní systémy vozidel. Divize asistenčních systémů, které je pražské středisko součástí, má za cíl rozvoj autonomního řízení a zakládá se na třech technologických oblastech: automatická auta, propojená auta a intuitivní ovládání v kabině auta,“ zmínila společnost.

Zdroj: https://www.autofox.cz/index.php?idx=70089

 

 

 

Working...