Úvod Novinky NA FUNKCI PREZIDENTA ČESKÉHO SDRUŽENÍ AUTOMOBILOVÉHO PRŮMYSLU JE JEDINÝ KANDIDÁT

NA FUNKCI PREZIDENTA ČESKÉHO SDRUŽENÍ AUTOMOBILOVÉHO PRŮMYSLU JE JEDINÝ KANDIDÁT

15. 12. 2016

PRAHA (Autofox) - Jediným kandidátem na prezidenta Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) je Bohdan Wojnar (foto 1), viceprezident AutoSAP a člen představenstva Škoda Auto, uvedl mluvčí asociace Miroslav Konvalina. Do funkce by měl být zvolen 20. prosince 2016 na setkání Rady ředitelů AutoSAP, pokud bude rada usnášení se schopná.

Prezidentem AutoSAP je v současnosti Martin Jahn (foto 2), kterého Volkswagen v létě 2016 jmenoval do funkce výkonného viceprezidenta čínské společnosti FAW-Volkswagen Sales se zodpovědností za prodej a marketing. Již tehdy zmínil, že dlouhodobě nebude možné na takovou dálku funkci prezidenta AutoSAP vykonávat.

Martin Jahn působil v čele AutoSAP devět let. Naposledy byl do funkce prezidenta zvolen na jaře 2016, kdy oznámil zahájení rozsáhlé modernizace asociace. Po odchodu do důchodu dlouholetého ředitele sekretariátu Antonína Šípka a nástupu nového ředitele Zdeňka Petzla se sdružení mění, proběhly personální změny a změny v řízení a komunikaci. Následovala i změna sídla AutoSAP a nyní se mění také stanovy, zmínil Konvalina.

Viceprezidenty mají zůstat Pavel Juříček (Brano Group) a Miroslav Dvořák (Motor Jikov Group). Na uvolněné místo viceprezidenta AutoSAP kandiduje Jan Pešek, personální ředitel Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech (TPCA). Rada ředitelů bude dále volit dva nové členy představenstva AutoSAP, dodal Konvalina.

Working...